Wyłączenie telewizji analogowej

Zgodnie z planem do końca lipca 2013 roku w Polsce mają zostać wyłączone nadajniki naziemnej telewizji analogowej. Dostęp do telewizji możliwy będzie jedynie w technologii cyfrowej DVB-T. Okazuje się jednak, że termin ten może zostać przesunięty.
Nadawcy telewizyjny zapowiadali, że spodziewają się, iż termin wyłączania nadajników naziemnej telewizji analogowej może zostać przesunięty. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść po wakacjach.

Według obecnego harmonogramu pierwszy nadajnik powinny zostać wyłączone na początku listopada tego roku w Żaganiu.

Harmonogram wyłączania nadajników telewizji analogowej


7 listopada 2012
28 listopada 2012
19 marca 2013
22 kwietnia 2013
20 maja 2013
17 czerwca 2013
23 lipca 2013

Magdalena Gaj, nowa prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zapowiedziała, że po Euro 2012 ma zostać przeprowadzony audyt w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej. Jeśli wykaże, że sygnał nie dociera do wystarczającej części gospodarstw, wtedy może dojść do zmiany harmonogramu wyłączania nadawania analogowego.

Szef Cyfrowego Polsatu opowiada się za dotrzymaniem zapowiedzianych terminów, bo przedłużanie nadawania jednocześnie sygnału analogowej i cyfrowego to dodatkowe koszty dla nadawców.

Z kolei szef TVP opowiada się za tym, by nie wyłączać zbyt szybko nadajników analogowych, gdy audyt UKE wykaże, że znaczna część widzów zostanie odcięta od telewizji. Dodał także, że jeszcze sporo jest do zrobienia, by dotrzeć do ludzi z DVB-T, i nie pomogą w tym tylko spoty reklamowe.

Żródło: http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.