Jak wykonać optymalizację pamięci RAM

Nie jednemu z nas przytrafia się sytuacja gdzie system spowalnia i z opóźnieniem reaguje na nasze polecenia. Związane jest to często z małą ilością wolnej pamięci RAM, którą jeszcze dodatkowo „pożerają” zainstalowane aplikacje w systemie operacyjnym. Pokażę Wam prosty sposób jak przeprowadzić optymalizację naszej pamięci.

Wiąże się to z pobraniem programu Memory Booster. Jest to program darmowy i nie wymagający żadnej instalacji. Aplikacja szczególnie przyda się użytkownikom którzy posiadają starszy sprzęt.

Zaraz po uruchomieniu programu, przechodzimy do zakładki OPTION,  gdzie ustawiamy uruchamianie wraz z uruchomieniem systemu operacyjnego, i w polu AUTOMATICALLY OPTIMIZE MEMORY EVERY ustawiamy co jaki czas program ma  optymalizować naszą pamięć RAM. Klikamy na APPLY.

W ten sposób program będzie nam automatycznie optymalizował pamięć RAM i odzyskiwał partie zasobów, które faktycznie niepotrzebnie zajmowane są przez różne aplikacje.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

2 komentarze

  1. redcart.pl pisze:

    Wow, komputer wyraźnie przyspieszył, przestał mulić i zawieszać się gdy w przeglądarce jest otwartych więcej niż 10 kart, dzięki!

  2. Adam pisze:

    Genialne 😀 na swoim starszym laptopie poczułem wyrazną różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.