Wsparcie Google dla Windows XP

Jak wszyscy już zapewne wiemy, Windows XP przejdzie za nie długo na zasłużoną emeryturę. Dla wielu jest to chyba smutna wiadomość. Microsoft zapowiedział że będzie wspierał ów system do 8 kwietnia 2014 roku. Później nie będzie niestety otrzymywał żadnych łatek i aktualizacji. Mimo już sporego „wieku”, system XP znajduje się jeszcze na wielu milionach komputerach, wobec tego koncern Google obiecał wsparcie.

Chodzi tu o wsparcie dla swojej przeglądarki Chrome. Będzie ono trwało o rok dłużej niż obiecał to Microsoft. W oficjalnym komunikacie, jest mowa o tym, iż wszystko będzie uzależnione od procentu użytkowników którzy zainstalują nową wersję przeglądarki. A więc termin wsparcia może się zmienić, i moim skromnym zdaniem raczej dłużej to trwać nie będzie.

Wsparcie Google dla XP

Reasumując, Windows XP to dobry system. Wielu jego użytkowników głosi zasadę „skoro tak jest dobrze, to po co cokolwiek zmieniać”. Jednak zapewniam, że po zmianie systemu z XP na nowszą wersję Systemu Windows (mam tu na myśli Windows 7 lub 8), nie będziecie narzekać.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

1 Komentarz

  1. Ptaszynka pisze:

    XP był całkiem dobrym systemem, 7 też niczego sobie śmigała, tylko ta 8 mi nie podchodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.