Windows 10 za darmo

Potwierdziło się to o czym plotkowano od wielu miesięcy. Windows 10 będzie dostępny za darmo dla użytkowników systemów Windows 7 oraz Windows 8.1. Niestety, jest jeden „kruczek”. Bezpłatna aktualizacja będzie dostępna tylko przez rok od czasu udostępnienia 10-ki. Po tym czasie aktualizacja będzie płatna.

win10Można przypuszczać, że wielu użytkowników skorzysta z dobrego gestu Microsoft, co spowoduje sytuacje, gdzie Windows 10 stanie się najpopularniejszym systemem operacyjnym. W obecnej chwili miano to należy do Windows 7.

Ceny uaktualnienia nie są jeszcze znane, jednak można przypuszczać, że Microsoft wprowadzi opłaty abonamentowe. Do premiery zostało jeszcze jednak trochę czasu i dopiero po wydaniu Windows 10 będziemy mogli dowiedzieć się jakie poniesiemy koszty nabycia nowego systemu.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

4 komentarze

 1. Sqam pisze:

  Powinni już dawno coś wymyślić aby licencja dla zwykłego użytkownika była znacznie tańsza i bardziej przystępna.

 2. Adam pisze:

  Odwieczne tylko pytanie jak będzie wyglądała kompatybilność wsteczna ze sterownikami drukarek, skanerów i programów na które ma się zakupione licencje. Jeśli wszystko będzie działało to owszem… bardzo chętnie przesiądę się na W10 choćby ze względów bezpieczeństwa 🙂

 3. krzysztof pisze:

  Ciekawa sprawa. Też zastanawiam się nad kompatybilnością wsteczną. No i nad niezawodnością 10, bo nie chciałbym wrzucić czegoś co mi będzie crashowało itd. Ciakawe czy będzie opcja downgrade’u.

 4. Rafał pisze:

  Wreszcie jakieś zmiany pozytywne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.