Ubuntu Phone debiutuje w Europie

Można już zakupić smartfon z systemem Ubuntu Phone. Urządzenie firmy BQ Aquaris E4.5 zostało zaprezentowane na targach MWC 2015 w Barcelonie, a teraz wszyscy chętni mogą je zamówić.

ubuntu touchSmartfon wyposażony będzie w 4,5-calowy ekran qHD o rozdzielczości 960 na 540 pikseli, procesor marki MediaTek taktowany zegarem 1,3 GHz, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz 1 GB pamięci RAM. Oprócz tego w urządzeniach są dwa aparaty wykonujące zdjęcia o rozdzielczości 8 megapikseli (główny) oraz 5 megapikseli (przedni). Cena? Tylko 169,90€.

Ubuntu jest jedną z najlepszych dystrybucji systemu Linux firmy Canonical. Powstały dwie dodatkowe wersje tego systemu różniące się interfejsem. Ubuntu Touch do tabletów i smartfonów, to nic innego jak zmodyfikowana wersja desktopowego wydania Ubuntu, w którym znajdziemy wiele funkcji i możliwości jakie daje nam system zainstalowany w komputerach PC. Elementy nawigacyjne zostały przy tym tak ułożone, by maksymalnie uprościć obsługę urządzenia za pośrednictwem dotyku.

 

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

1 Komentarz

  1. HD System pisze:

    Dziękuję za informacje. Świetna, zaawansowana technologia !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.