Studencie, oceń pracę swojego wykładowcy

Studencie, oceń pracę swojego wykładowcy! Uczelnio, przeanalizuj wyniki w sposób automatyczny!

Każdy student, wśród swoich pragnień wymieni chęć jak najszybszego ukończenia uczelni z jak najwyższą oceną, możliwość poznania ciekawych osób w trakcie nauki, sporo wolnych dni w tygodniu i jak najwyższe stypendium za dobre wyniki. Powyższe czynniki są zależne od ucznia, lecz również od sprzyjających warunków. Niedawno Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wprowadziło rozporządzenie, które pozwoli studentom na realizację jednego z bardziej ukrytych pragnień – oceny pracy dydaktycznej wykładowców. W myśl zapisu każda Uczelnia Wyższa powinna przynajmniej dwa razy w roku przeprowadzić wśród studentów ankietę, dzięki której będą mogli ocenić swoich nauczycieli. Wyobraźmy sobie teraz, jak mocno zwiększy się zakres obowiązków pracowników placówki, np. Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiuje ponad 50 tys. osób. Jest jednak sposób na usprawnienie tych działań.

Jak przyspieszyć analizę wyników ankiet?

Jedną z metod jest przeprowadzenie ankiety w formie elektronicznej. Wówczas drogą składania dokumentów, rzecz jasna elektronicznych, byłby Internet, a ankiety wypełniane byłyby przy pomocy klawiatury i myszki. Rzekomo forma ta jest mniej wiarygodna, niż tradycyjny, analogowy można rzecz, odpowiednik – studenci mniej poważnie traktują ankiety dostarczane drogą elektroniczną, niż papierowe odpowiedniki. Pozostając więc przy kartce papieru i długopisie, procesy zbierania wyników, obliczania i ich analizy również można usprawnić. W tym celu stosuje się systemy automatyzujące. Przyjrzyjmy się jak przy ich wykorzystaniu przebiegałby ten proces.

Student, po wypełnieniu i dokonaniu oceny swoich wykładowców oddałby ankietę w odpowiednie miejsce. Te sczytane zostałyby przy pomocy specjalistycznych skanerów hurtowo traktujących dokumenty, które znaleźć można w ofercie firmy https://www.autoid.pl/. W kolejnym kroku, przy wykorzystaniu właściwego oprogramowania takiego jak ABBYY FlexiCapture 10, nastąpiłoby pobranie z ankiet wybranych pól. Otrzymane wyniki wystarczyłoby – również automatycznie – przeanalizować, sporządzić wykresy, tabele. Proste, prawda?

Automatyzacja procesów to oszczędność czasu i pieniędzy

Automatyzacja procesów odczytywania wyników z ankiet przeprowadzanych wśród studentów to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. System, który wyręczy pracowników uczelni z mozolnej, wielogodzinnej pracy pozwoli im zająć się innymi czynnościami, zgodnymi z zakresem obowiązków.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

1 Komentarz

  1. Krzysztof pisze:

    Zdecydowanie lepiej jest korzystać z tego typu „zliczaczy”. Pracowałem kiedyś przy ankietach i nikomu nie polecam. Strata czasu, praca nudna, monotonna i wykańczająca psychicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.