Sprawdź, czy tekst nie jest plagiatem

Często pisząc jakieś artykuły do swojej strony, musimy mieć świadomość tego, by nie popełnić plagiatu, np. poprzez cytowanie cudzych przemyśleń lub słów. Warto sprawdzić przed zamieszczaniem artykułów, czy nie przekroczyliśmy pewnej granicy, lub czy nasz tekst nie znajduje się gdzieś na innej stronie..

Z pomocą przychodzi Nam serwis Plagiarisma.Net. Dzięki niemu możemy w łatwy i szybki sposób sprawdzić czy pracę którą właśnie ukończyłeś, nie napisał ktoś inny lub czy dany tekst który już znajduje się na Twojej stronie, nie znajduje się na innej, co w tym przypadku możemy śmiało nazwać kradzieżą Twojej treści.

Z narzędzia możemy korzystać online poprzez stronę serwisu lub instalując narzędzie na naszym komputerze. Procesu instalacji chyba nie muszę nikomu przedstawiać… Co najważniejsze – Plagiarism jest darmowym narzedziem, wystarczy tylko rejestracja i wszelkie ograniczenia związane z nie zarejestrowaniem się w serwisie zostają zniesione, oprócz możliwości sprawdzenia tylko 5 tekstów dziennie. Dostępna również jest aplikacja na smartfony z systemem Android.

W jaki sposób sprawdzić czy tekst nie jest plagiatem? Jeśli dokonaliśmy już rejestracji, mamy dwa sposoby na jego sprawdzenie.
Uruchamiamy aplikację na swoim komputerze i w głównym oknie programu wklejamy tekst, następnie wybieramy wyszukiwarkę, w których aplikacja będzie szukała ewentualnych kopii naszego tekstu (np. Google, Babylon lub Yahoo) i klikamy w Check Duplicate Content.

http://plagiarisma.net/

Po chwili pojawi się okienko z rezultatem wyszukiwania.

http://plagiarisma.net/
Drugą opcją jest działanie narzędzia na stronie internetowej serwisu. Zasada jest taka sama jak w wyżej opisanym przypadku.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

4 komentarze

 1. Maksymilian Piotrowski pisze:

  Według mnie to bardzo przydatna rzecz. często bowiem, nie będąc nawet tego świadomymi, dopuszczamy się plagiatu. dlatego też warto skorzystać z możliwości, jakie daje ten program. jest to rzecz szczególnie przydatna w wypadku osób, które piszę pracę dyplomowe, magisterskie, lub doktoranckie.

 2. kosteczka pisze:

  Jasne, że warto sprawdzać czy praca nie jest plagiatem. Przynajmniej człowiek jest spokojny.
  Ja sprawdzałam swoją pracę przez stronę: http://www.antyplagiat.biz

 3. Majka pisze:

  To oczywiste, że warto sprawdzać swoją pracę. Ja swoją również sprawdzałam korzystając z oprogramowania http://www.antyplagiat.net.pl

 4. Albert pisze:

  Zgadzam się z majką. a program http://www.antyplagiat.net.pl z tego co się orientuje jest najlepszy i jednocześnie najtańszy, można go kupić raz i używać przez wiele osób co też zrobiłem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.