Rootowanie Androida

Producenci urządzeń z systemem operacyjnym Android blokują użytkownikom dostęp do części plików oraz funkcji systemowych.  Owe zabezpieczenia, mają zapobiec przypadkowym uszkodzeniom systemu w wyniku działalności użytkownika lub oprogramowania. Jednak to zabezpieczenie można obejść w bardzo łatwy sposób, a dzięki odblokowaniu (zrootowaniu) urządzenia użytkownik uzyskuje dostęp do większych możliwości dostosowania smartfona lub tabletu oraz działającego na nim systemu operacyjnego. Jak zrootować Androida? Pokażę Wam jak to zrobić na przykładzie mojego leciwego już smartfona Xperia X8, metoda działa na większości urządzeń z Androidem.

Pierwszym krokiem będzie pobranie programu Kingo Android ROOT, jest to aplikacja darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Podczas pobierania aplikacji, w telefonie ustawmy tryb Debugowania (znajdziemy go zazwyczaj w Ustawienia/Opcje programistyczne lub Aplikacje/Dla programistów).  Kolejnym krokiem jest oczywiście zainstalowanie programu Kingo Android Root (procesu instalacji chyba Wam nie muszę tłumaczyć).

Jeśli włączyliśmy już tryb debugowania USB uruchamiamy program, a następnie  podłączamy komputer z urządzeniem za pomocą kabla USB. Aplikacja jest w pełni zautomatyzowana i powinna sama wyszukać podłączone urządzenie i znaleźć odpowiednie sterowniki do Twojego urządzenia. Po uruchomieniu programu i wykryciu smartfonu pojawi się okno z nazwą telefonu i statusem ROOT Stasus.

kingo-elpc

Gdy urządzenie jest już znalezione, klikamy na przycisk ROOT.

kingo-elpc1

kingo-elpc2

Pojawi się okienko gdzie będziemy mogli widzieć postęp Rootowania naszego urządzenia.

Po zakończonej operacji pojawi się nam okienko z informacją o sukcesie. W przypadku usuwania Roota postępujemy w taki sam sposób, jednakże po podłączeniu telefonu otrzymamy dwa przyciski wyboru. Pierwszy do usuwania drugi do powtórzenia operacji.

Jeśli szukacie innych metod do rootowania swoich telefonów, polecam ciekawy artykuł, gdzie znajdziecie listę 7 aplikacji dzięki którym zmodyfikujecie swoje smartfony. Polecam https://joyofandroid.com/android-root-software/

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

3 komentarze

  1. Jerzy pisze:

    dzięki za pomoc:) Xperia Z1 zrootowana!

  2. Najprostszy i najprzyjemniejszy root 🙂 Wiele telefonów w bazie i bezproblemowe usunięcie roota w każdej chwili. Same zalety !

  3. Ipsum Toruń pisze:

    Z ciekawostek to przy HTC One S nie działa. Niestety by odzyskać zdjęcia z pamięci wewnętrznej należy telefon zrootować. Tutaj poległem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.