Resetowanie explorer.exe w menu kontekstowym

Pokaże tu fajny i prosty trik systemowy, polegający na dodaniu do menu kontekstowego przycisku resetowania procesu explorer.exe. Jest to o tyle pomocne, gdyż w razie jakichś problemów z działaniem systemu i potrzebą restartu komputera, ów przycisk powinien w tym przypadku pomóc.

Zaczynamy od stworzenia dokumentu tekstowego w którym wpisujemy taki oto kod:

Zapisujemy go jako Restartexplorer.bat, i kopiujemy go do folderu C:\Windows. Następnie tworzymy nowy dokument tekstowy w którym zamieszczamy tym razem taki kod:

Zapisujemy go  jako Restartexplorer.reg. Klikając na ten plik dodajemy do naszego rejestru klucz który dodaje do menu kontekstowego pozycję Restart Explorer.

Restart Explorer

Ostatnią czynnością jaką wykonujemy to stworzenie dokumentu który będzie odpowiedzialny za usunięcie z menu kontekstowego polecenia restartu procesu explorer.exe. A więc w nowym dokumencie wpisujemy taki kod:

i zapisujemy go jako Restartexplorer Uninstall.reg. Uruchomienie tego klucza, usuwa pozycję z menu o nazwie  Restart Explorer.

 

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

2 komentarze

  1. Thane pisze:

    Kurde nie działa ten przycisk, plik bat, jak go oddzielnie kliknę to wykonuje się, ale jak przycisk to wyskakuje „Nie mozna odnaleźć aplikacji” jaka może być przyczyna tego?

  2. kokosz pisze:

    W WINDOWS VISTA działa. Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.