Prosty sposób na przyspieszenie Androida

Nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy aby przyspieszyć system operacyjny Android. Dzięki tej poradzie, nasz system powinien działać znacznie szybciej. Jak to zrobić?

Skupimy się na skróceniu czasu reakcji działania systemu na niektóre polecenia, a dokładnie – skrócimy czas potrzebny na przejście od jednej czynności do drugiej.  Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju wbudowane w system animacje i efekty przejścia, dołączone do interfejsu użytkownika przez producentów urządzeń.

Wszystko, co trzeba zrobić, to uaktywnienie Opcji programistycznych w Ustawieniach systemu Android i przestawienie trzech funkcji. W tym celu otwieramy kolejno:

1. Ustawienia systemu

Ustawienia systemu2. Następnie przechodzimy do Opcji programistycznych (w niektórych urządzeniach mogą nazywać się Opcjami programisty), znajdujących się na samym dole listy ustawień.

3. Jeśli pozycja ta nie jest widoczna (w systemach Android od wersji 4.2 opcja ta domyślnie jest ukryta), odblokować można ją poprzez siedmiokrotne naciskanie na pozycji Numer kompilacji, która znajduje się w pozycji Informacje o telefonie lub Informacje o tablecie, którego efektem będzie komunikat Jesteś teraz programistą!.

4. W kolejnym kroku włączamy Opcje programistyczne. Zazwyczaj robi się to przełącznikiem/suwakiem umieszczonym w prawym górnym rogu ekranu.

5. Włączenie ich trzeba jeszcze potwierdzić, naciskając OK w wyświetlonym komunikacie, ostrzegającym o potencjalnych niebezpieczeństwach wynikających z ich włączenia.

6. Odnajdujemy następnie na liście trzy pozycje, które odpowiadają za czas trwania animacji i przejść. Są to Skala animacji okna, Skala animacji przejścia i Skala długości animacji.

47. Ich domyślne ustawienie to 1x czyli jedna jednostka czasu przeznaczonego domyślnie na taką animację. Po naciśnięciu w każdą z tych pozycji okazuje się, że wartość tę można zmienić w zakresie od wyłączonej do 10x.

Najwyraźniejszy efekt przyniesie oczywiście całkowite wyłącznie animacji, ale na większości urządzeń ustawienie skali na 0.5x także przyniesie zauważalne efekty w postaci znacznie szybszej reakcji smartfonu czy tabletu.

Po restarcie smartfonu lub tabletu można cieszyć się już z jego znacznie szybszej reakcji na wydawane polecenia.

W poradniku wykorzystano smartfon Sony Xperia J, pracujący pod kontrolą Androida w wersji 4.1.2.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.