Premiera Firefox OS już wkrótce!

Już w tym miesiącu koncern Mozilla zacznie współpracę z czołowymi producentami urządzeń mobilnych oraz operatorami sieci komórkowych, by móc dostarczyć Firefox OS do jak największej liczby krajów na całym świecie.

Firefox OS

Kwestią czasu jest, by pojawiły się w naszym regionie telefony z systemem Firefox OS. Aby tak się stało, koncern proponuje Nam przekazywanie wieści swoim znajomym na Facebooku lub Twitterze aby jak sam mówi :

…budować lepszą przyszłość dla Sieci i jej użytkowników z całego świata. Zmień swoje zdjęcie profilowe na Facebooku i Twitterze, by pomóc nam pomalować na niebiesko media społecznościowe.

Czym jest Firefox OS? To nowy system operacyjny dla smartfonów, stworzony w oparciu o te same zasady otwartości, innowacji oraz tworzenia nowych możliwości, co przeglądarka internetowa Firefox. Jak sam koncern tłumaczy:

…wierzymy, że Internet to globalny, publiczny zasób, do którego wszyscy powinni mieć dostęp. Dlatego stworzyliśmy Firefox OS – aby umożliwić dostęp do Sieci nowym użytkownikom, w nowych miejscach i na zupełnie nowe sposoby, o którym nie śniło się filozofom.

 

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

1 Komentarz

  1. Michalll pisze:

    Już można nabyć Alcatel One Touch Fire z Firefox OS u niektórych operatorów. Ale parametrami nie powala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.