Pomoc zdalna z TeamViewer

Wielu z Nas ma przeróżne problemy związane z obsługą swojego sprzętu komputerowego. Przyczyn jest wiele, od nieprawidłowego użytkowania sprzętu do przeróżnych awarii systemów operacyjnych, braku sterowników itp. Wówczas jesteśmy zmuszeni do szukania pomocy, czy to u swoich znajomych lub skorzystania z usług serwisów komputerowych, co w niektórych przypadkach może nas drogo kosztować.

Jedną z wielu możliwości szybkiego usuwania usterek i pomocy jest tzw. pomoc zdalna. Polega to na tym że,
korzystając z jednego komputera można wykonać zadania (naprawę systemu itp.) na drugim komputerze oddalonym nawet o wiele kilometrów.
Z pomocą przychodzi nam program TeamViewer. Za jego pomocą mamy możliwość w krótkim czasie nawiązać połączenie internetowe z dowolnym komputerem i zdalnie nim sterować. W tym artykule pokażę Wam w jaki sposób to wykonać.

W pierwszej kolejności musimy wejść na stronę www.teamviewer.com (zdjęcie poniżej) i kliknąć w Uruchom bezpłatnie pełną wersję. Pobieramy plik i uruchamiamy instalator.

Pojawi się nam okno z wyborem Zainstaluj lub Uruchom. Jeśli chcesz na stałe mieć dostęp do programu, należy wybrać pierwszą możliwość (tak jak na zdjęciu), jednak jeśli chcesz tylko raz skorzystać z usług aplikacji wybierz Uruchom. Spowoduje to uruchomienie się programu tylko raz w celu uzyskania pomocy zdalnej. Klikamy Dalej.

Dalej wybieramy jedną z trzech możliwości. Ja zaznaczam tą pierwszą, niekomercyjną. Jeśli prowadzisz firmę to wybierz drugą możliwość. Trzecia oferuje korzystanie z niekomercyjnych możliwości programu jak i komercyjnych. Klikamy Dalej.

Tu potwierdzamy licencję programu. Musimy zaznaczyć obie możliwości. Klikamy Dalej.

Tutaj wybieramy czy chcemy mieć stały dostęp do komputera na którym instalujemy aplikację. Wybranie pierwszej możliwości (tak jak na zdjęciu poniżej), spowoduje iż podczas połączenia z partnerem musimy podać mu wygenerowane losowo hasło które się zmienia podczas każdorazowej próby nawiązania pomocy zdalnej. Druga możliwość daje nam uzyskanie na stałe ID i hasła, co umożliwia stały dostęp do partnera (nawet przed zalogowaniem się do systemu operacyjnego). Ja wybieram pierwszą możliwość. Klikamy Dalej.

Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności pojawia się nam ekran programu TeamViewer (zdjęcie poniżej).

Po lewej stronie panelu aplikacji mamy wygenerowany Twój ID i Hasło, które podajemy partnerowi w celu uzyskania dostępu do połączenia z Twoim komputerem. Jeśli jednak chcemy uzyskać połączenie z inną stacją roboczą, w polu Identyfikator Partnera podajemy Nr. ID komputera w którym aplikacja została zainstalowana. Po kliknięciu w Połącz z Partnerem musimy wpisać wygenerowane hasło przez program TeamViewer na komputerze osoby z którą chcemy się połączyć. Wówczas pojawi się nam na pełnym ekranie widok pulpitu partnera z którym się połączyliśmy. Dzięki temu możemy znaleźć usterki, naprawić je, instalować programy, sterowniki, wymieniać się plikami itp.

Po Prawej stronie aplikacji mamy okienko Komputery i kontakty.

u mamy możliwość dodawania i usuwania partnerów, grup i komputerów z którymi chcemy w późniejszych czasach nawiązywać połączenia. Klikając u góry panelu w nazwę swojego konta (jeśli posiadasz) wybieramy nasz status i mamy możliwość edytowania naszego profilu i ustawienia aplikacji (dla zaawansowanych).

Jeśli prowadzisz prezentacje lub szkolenia skorzystaj z zakładki Meeting.

Usługa umożliwia zarówno prezentacje oferty produktów czy sesje szkoleniowe, jak i duże meetingi międzynarodowe z udziałem nawet 25 uczestników.

Jak widać program TeamViewer jest dość prosty w obsłudze, i co najważniejsze może z niego korzystać praktycznie każdy użytkownik. Prosta i czytelna zasada działania czyni go jednym z lepszych w tej dziedzinie aplikacji.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.