Ograniczenie ilości prób logowania do Windows 7

Windows 7 jest „jeszcze” dość bardzo popularnym systemem, który gości na naszych urządzeniach. Ma wiele ciekawych ukrytych funkcji, które ułatwiają nam codzienną pracę z tym systemem. Jednak jedną z bolączek, które posiada ww. system jest logowanie się. Otóż chodzi o to, że daje możliwość wielu prób na wpisanie hasła użytkownika, co w końcu może doprowadzić do złamania hasła przez kogoś, kto chce dostać się do naszego komputera. Pokażę Wam tutaj jak ograniczyć ilość prób zalogowania się do Windows 7.

W pierwszym kroku, wpisujemy w menu Start w polu SzukajZasady zabezpieczeń lokalnych i klikamy enter.

Zasady Zabezpieczeń Lokalnych

Następnie, rozwijamy folder Zasady konta, i klikamy na Próg blokady konta. Po prawej stronie pojawi się nam lista dostępnych narzędzi. A więc, jeśli chcemy ograniczyć ilość prób logowania się do systemu, klikamy na Próg blokady konta, a następnie deklarujemy liczbę prób logowania się, wpisują w okienko odpowiednią wartość i zatwierdzamy całość klikając Zastosuj i OK.

Zasady Zabezpieczeń Lokalnych

Dzięki temu ustaliliśmy, że użytkownik ma tylko 3 próby zalogowania się na konto użytkownika. Po tych trzech próbach konto zostanie zablokowane na 30 minut. Domyślny czas blokady to 30 minut. Mamy tu możliwość jego zmiany, klikając na Czas blokady konta i wpisując odpowiednią wartość – np. 5 minut.

Zasady Zabezpieczeń Lokalnych

Myślę, że dzięki temu narzędziu użytkownikowi, który będzie się starał złamać hasło do naszego komputera, po prostu się tego odechce.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

1 Komentarz

  1. Piotrek pisze:

    Ciekawy poradnik, ta opcja powinna być włączona domyślnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.