Najlepsze aplikacje na Windows Phone

Od ponad pół roku  jestem posiadaczem smartfonu (Lumia 735) z Windows Phone na pokładzie. W tym okresie zdążyłem przyzwyczaić się do interfejsu i polubić system Microsoftu na tyle, że teraz nie wyobrażam sobie powrotu do Androida.

aplikacje-windowsphone

Oczywiście WP nie jest bez wad, jednak korzystanie z niego na co dzień jest bardzo przyjemne. Pokażę Wam moje ulubione apki, które pomagają mi ogarnąć Windows’a.

Szlaki turystyczne Małopolski PTTK

Rewelacyjna aplikacja na którą sam czekałem. Aplikacja prezentuje przebiegi szlaków turystycznych na terenie woj. małopolskiego oraz powiązane z nimi miejsca atrakcyjne turystycznie. Jest to praktyczne narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych oraz dające dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu. POLECAM AKTYWNYM!

Messenger

Tej aplikacji chyba nikomu przedstawiać nie muszę. Jest to chyba najlepszy i najpopularniejszy sposób by być w ciągłym kontakcie z przyjaciółmi i znajomymi. Oczywiście w porównaniu do aplikacji na platformie Android, jest nieco okrojona – brak możliwości dzwonienia i „dymków”. Jednak dla mało wymagającego użytkownika sama aplikacja działa idealnie.

Adobe Reader

Adobe Reader to jedna z najlepszych – bezpłatnych aplikacji, która umożliwia szybkie i stabilne przeglądanie dokumentów PDF i wprowadzanie w nich poprawek na różnych platformach i w różnych urządzeniach.Osobiście jej używam i mogę zdecydowanie polecić każdemu.

Endomondo Sports Tracker

Moja ulubiona aplikacja. Dzięki niej będziesz w dobrej formie. Aplikacja zapisuje Twoje treningi – biegowe, rowerowe, wycieczki piesze oraz wiele innych! Dodatkowo w trakcie treningu usłyszysz wskazówki głosowe, a Twoi znajomi mogą Cię oglądać na żywo i przesyłać wiadomości motywujące (Peptalk). Jedynym minusem aplikacji jest częste zawieszanie się w przypadku instalacji jej na zewnętrznej karcie pamięci, problem znika jeśli przeniesiemy ją do wewnętrznej pamięci.

Pakiet HERE (HERE Drive+ i HERE Maps)

Przetestowałem chyba wszystkie nawigacje dostępne na Windowsa. Jednak żadna z nich nie była tak wygodna, szybka i najważniejsze – dokładna,  jak ta od Microsoftu. Często z niej korzystam i jeszcze nigdy nie zaprowadziła mnie w „pole”. Dodatkowo (z uwagi na obecność plusa w nazwie) masz dostęp do map całego świata. Za darmo i to Offline. Polecam!

Lumia Camera

Najlepsza według mnie aplikacja do robienia zdjęć na Windows Phone. Posiada wszystkie potrzebne funkcje do wykonania zdjęć o bardzo dobrej jakości. Funkcja nagrywania filmów w wysokiej jakości (HD) w dźwiękiem przestrzennym i nie tylko. Polecam!

Lumia Refocus

Gratka dla fotografów:) Dzięki tej aplikacji możemy zmieniać ostrość już po zrobieniu zdjęcia. Program umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość. Aplikacja Lumia Refocus przeznaczona jest wyłącznie dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Polecam.

TuneIn Radio

Chyba każdy z nas słucha muzyki w swoim telefonie. Polecam tutaj jedną z lepszych aplikacji służących do słuchania radia internetowego. Posiada wiele stacji radiowych, w tym lokalne radia – Polskie radio, RMF czy Radio Zet. Mamy możliwość również wyboru radia wg. gatunków muzyki. Sam używam i wszystkim polecam.

Alcomat

Aplikacja umożliwia obliczanie stężenia alkoholu we krwi (ile masz promili) oraz wylicza kiedy będziesz prawdopodobnie trzeźwy(a). Oczywiście nie dosłownie, tylko poglądowo. Wszystko sprowadza się do podania przez użytkownika informacji („co się piło i ile”), aplikacja oszacuje tempo przemiany materii i całkowitego usunięcia alkoholu przez organizm. Pamiętajcie! Wskazania programu w żadnym razie nie są dokładne i nie należy się nimi sugerować w żadnym przypadku! Piłeś? Nie jedź:)

Yanosik

Yanosik to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji mobilnych wśród kierowców. To nic innego jak legalny antyradar i nawigacja online na komórkę w jednym. Cała zasada działania aplikacji to informowanie innych użytkowników aplikacji (bez względu na platformę systemową) gdzie i na jakiej drodze są wypadki, kontrole drogowe czy fotoradary. Sam korzystam i każdemu kierowcy polecam!

Bilkom

Aplikacja którą powinien mieć każdy użytkownik który podróżuje pociągami. Dzięki niej zaplanujemy podróż z dowolnej lokalizacji do następnego dworca, do konkretnego adresu lub danego punktu zainteresowania (POI). Bilkom jest jedyną oficjalną aplikacją mobilną zawierającą wszystkie informacje dostępne w Systemie Planowania Podróży dla kolei polskich (www.rozklad-pkp.pl). Polecam!

Angielski za darmo z Duolingo

Chyba najlepsza tego typu aplikacja do nauki języków. Dzięki niej nauczysz się w szybki i łatwy sposób angielskiego, a także wielu innych języków – niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego… – lista jest długa! Mnóstwo zabawy, całkowicie za darmo. Żadnych opłat, żadnych reklam. Sam używam i każdemu polecam!

 

Lista aplikacji będzie na bieżąco aktualizowana. Jakich Wy używacie? Zaproponujcie – Zapraszam do komentowania.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.