Najlepsze aplikacje do optymalizacji systemu Android

Kolejna odsłona z cyklu Najlepsze aplikacje na Androida, w której przedstawię (subiektywnie) kilka najlepszych narzędzi do optymalizacji smartfonów wyposażonych w system Android.

CCleaner

Twórcy najpopularniejszego na świecie oprogramowania do czyszczenia PC i Mac przynieśli CCleaner do Androida. Jest to jedna z najlepszych tego typu aplikacji, sam jej używam. Dzięki niej wyczyścimy pamięć podręczną aplikacji, foldery pobierania, historię przeglądania, schowek, a także logi połączeń i wiadomości SMS i listę połączeń. Moja leciwa już Xperia J o dziwo zaczęła działać szybciej. Polecam.

CcleanerLink do Aplikacji

AVG Memory & Cache Cleaner

Jedna z lepszych tego typu aplikacji jakich dotąd używałem. Szybkie skanowanie i usuwanie niechcianych plików. Minusem jest brak języka polskiego, ale myślę że dla większości chyba nie będzie to jakimś wielkim problemem. Apka jest darmowa i mogę ją zdecydowanie polecić każdemu.

AVG Memory & Cache Cleaner

Link do aplikacji

App Cache Cleaner

Szybkie narzędzie do usuwania i oczyszczania pamięci podręcznej aplikacji. Jedno z lepszych tego typu narzędzi. Główną zaletą aplikacji jest możliwość ustawienia automatycznego czyszczenia przez określenie interwału czasu. Aplikacja darmowa. Osobiście polecam.

App Cache Cleaner

Link do aplikacji

Clean Master

To kolejna i jedna z najlepszych darmowych aplikacji która wyczyści wszelkie „śmieci” z Twojego systemu. Efekty jej działania widać już po kilku minutach.

Clean Master

Link do aplikacji

Android Assistant

Jest to darmowe i przez wielu chwalone narzędzie do zarządzania procesami i plikami dla użytkowników telefonów z systemem Android. Wśród dostępnych funkcji znajdziemy : monitorowanie aktywności sprzętu (procesor i pamięć telefonu), menedżer procesów (wyłączanie zbędnych procesów), czyszczenie systemu i cache, czyszczenie systemu z historii aplikacji i schowka i wiele więcej.

Android Assistant

Link do aplikacji

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.