Jak uruchomić recovery w laptopie?

Często przy zakupie notebooka zadajemy pytanie – jak uruchomić recovery w laptopie, gdyż producenci nie dostarczają fizycznie nośników systemów operacyjnych. Obraz systemu wraz z sterownikami umieszczają na ukrytej partycji recovery służącej do przywracania ustawień fabrycznych czyli do stanu z przed zakupu laptopa.

Często głównym powodem korzystania z funkcji recovery (przywrócenie ustawień fabrycznych) jest nagła usterka, częste zawieszanie się, powolna praca  lub zawirusowanie systemu operacyjnego.

Oczywiście musimy się liczyć z tym, że opcja przywracania usunie wszystkie nasze umieszczone na dysku pliki. Warto więc je zabezpieczyć na nośniku zewnętrznym przed rozpoczęciem operacji.

Samo uruchomienie opcji przywracania musi odbyć się przy starcie laptopa, jeszcze przed startem systemu operacyjnego, poprzez naciśniecie odpowiednich klawiszy. Pamiętajmy, że nie każdy klawisz działa tak samo na innym producencie laptopa, dlatego że każdy z producentów laptopów przypisał inne klawisze przeznaczone do tej funkcji. Pokażę Wam tutaj listę klawiszy odpowiadających za uruchomienie procesu przywracania większości producentów.

PRODUCENT KLAWISZE
ACER ALT + F10
ASUS F9
DELL CTRL + F11
HP ESC + F11
LENOVO klawisz OneKey Rescue (z zakrzywioną strzałką) – musimy tu użyć małej igły aby uruchomić tą aplikację
MSI F3
PACKARD BELL ALT +F10
SAMSUNG F4
SONY F10
TOSHIBA F8

 

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.