Jak przekonwertować dowolny format plików online za darmo

Jeśli chcesz przekonwertować dowolny format plików na przykład z FLAC do MP3 lub PDF do DOC i na odwrót, nie musisz ściągać specjalnego oprogramowania. Wystarczy że odpalisz przeglądarkę, wejdziesz do jednej z poniższych stron internetowych. Resztą zajmie się wbudowany konwerter – całkowicie za darmo!

Aplikacje webowe są znacznie bezpieczniejsze niż instalowane przez nas oprogramowania, które w większości przypadków przenoszą złośliwe oprogramowania.

Zamzar

zamzar

ZamzarOne to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych narzędzi do konwersji online. Obsługuje ponad 1200 różnych formatów konwersji. Można bezpiecznie konwertować pliki audio, pliki wideo, dokumenty, obrazy i wiele innych. Wystarczy upewnić się, że plik nie przekracza 100MB. Po dodaniu pliku, aplikacja będzie analizować rozszerzenie, a następnie pokaże formaty na które chcemy wykonać konwersję. Zamzar umożliwia również utworzenie adresu URL do pliku bezpośrednio przekonwertowanego.

Cloud Convert

cloudConvert

Warto skorzystać z usługi Cloud Convert. Aplikacja daje możliwość bezpłatnej rejestracji konta, i konwertowania plików maksymalnie do 1 GB . W sumie obsługiwanych jest 208 formatów plików, obrazu, audio, wideo i formatów biurowych. Dodatkowym atutem jest podłączenie Cloud Convert do innych usług takich jak: Dropbox, Google Drive,Box i Onedrive, dzięki czemu automatycznie wyślemy i pobierzemy pliki z dowolnego miejsca.

Small PDF

SmallPDF

Zwykle plików PDF nie można edytować, więc jesteśmy zmuszeni do konwersji do formatów programów takich jak Word, PowerPoint itd. Możliwość taką daje nam usługa Small PDF z której sam korzystam. Prosty i ładny interfejs nie powinien przysporzyć nikomu problemów z jego obsługą.

EzGIF, Imgur VidGif

EzGif

Jednym z najlepszych miejsc do tworzenia plików GIF jest EzGIF. Jeśli posiadasz jakiś film na dysku twardym lub GIF’a, który chcesz skompresować, wystarczy przesłać plik, ustawić prędkość animacji i rozmiar pliku GIF, a aplikacja zrobi resztę. Następnie możesz pobrać GIF na komputer. EzGIF umożliwia także dodawanie tekstu, optymalizację i kompresję GIF, przycinanie, edytowanie go, i wiele więcej. Jednak EzGIF nie ma możliwości konwersji klipów wideo np. z YouTube lub Vimeo do pliku GIF. Do tego przyda się nam usługa VidGIF. VidGIF to bardzo proste narzędzie. Wystarczy skopiować i wkleić link np. z YouTube’a do aplikacji, wybrać czas rozpoczęcia i zakończenia, możemy również dodać tekst. Sama aplikacja zrobi już za nas resztę. Często z tej usługi korzystam i bardzo polecam.

 

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

3 komentarze

  1. Dorzuć jeszcze darmowe konwertery PDF -> OCR to Doc : )

  2. Adrian pisze:

    Poszukuję ciekawych opcji na narzędzie do edycji PDF. Polecicie coś? Wiem, że konwersja to inny temat, natomiast zależy mi też na edycji PDFów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.