Jak czyścić klawiaturę laptopa?

Korzystanie z laptopa, nawet bardzo ostrożne, nie uchroni nas przed zabrudzeniem go. Laptop jest urządzeniem przenośnym, przez co często jest zostawiany w zakurzonych miejscach lub w pobliżu jedzenia.

Niestety, w pewnym momencie klawiatura może zacząć się kleić, a w najgorszym przypadku klawisze zaczną źle działać, gdyż będą się zacinać. Czyszczenie klawiatury, jeżeli nie jest ona mocno brudna, nie powinno przysporzyć wielu problemów.

1.  Przed czyszczeniem należy odciąć komputer od źródła zasilania i wyciągnąć wszystkie kable. Dotyczy to również pamięci USB.

2 . Czyszczenie warto rozpocząć od najprostszych metod. Najbardziej znanym sposobem jest próba potraktowania komputera sprężonym powietrzem. Sprężone powietrze jest dostępne w większości sklepów z akcesoriami komputerowymi. Pamiętaj, by nie trzymać sprężonego powietrza do góry nogami.

3 . Po przeczyszczeniu klawiatury warto przetrzeć cały laptop wilgotną szmatką, taką, która nie pozostawi nitek na częściach komputera. Następnie należy pozostawić laptopa do wyschnięcia.

4 . Jeżeli klawiatura będzie na tyle brudna , że konieczne okaże się usunięcie klawiszy, należy delikatnie je podważyć i wyjąć.

5 . Warto zrobić zdjęcie przed usunięciem klawiszy, aby nie zapomnieć układu klawiatury. Mając wyjęte klawisze, należy umieścić je w misce i dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń.

6 . Można przetrzeć każdy z klawiszy miękką ściereczką. Następnie trzeba pozwolić klawiszom dokładnie wyschnąć i włożyć je do klawiatury.

Aby jak najrzadziej wykonywać powyższe czynności, powinno się unikać jedzenia i picia przy laptopie.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

2 komentarze

  1. Można również samą klawiaturę wyjąć z laptopa by było łatwiej ją wyczyścić.
    A przy wyjmowaniu klawiszy zalecam ostrożność by żadnego nie wyłamać

  2. Na początek dobrze zastosować metodę grawitacyjną. Brzmi dziwnie, ale to bardzo proste. Należy przekręcić klawiaturę „do góry nogami” i lekko potrząsać, następnie wesprzeć się sprężonym powietrzem. Pomoże w większości przypadków. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.