Czy to inwigilacja WordPressa? Raczej nie

Prawdą jest, że WordPress jest już chyba dosłownie wszędzie. Większość stron jakie na co dzień oglądamy oparte są na tym systemie CMS. Istnieje rozwiązanie które pozwoli nam na tzw. inwigilację, oczywiście nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Narzędzie nazywa się What WordPress Theme Is That, i polega to na tym, że w polu What WordPress Theme Is That wpisujemy adres strony, i po chwili dowiemy się  jakiego autor witryny użył motywu, a także jakich wtyczek używa.

whatwpthemeisthatJest to dość proste narzędzie, które zapewne zwykłemu użytkownikowi sieci nie dostarczy żadnych informacji. Jednak Ci lepiej zorientowani, blogerzy czy webmasterzy, znajdą coś na pewno.

whatwpthemeisthat1Serwis zbiera również anonimowe dane o witrynach, których adresy są do niego wpisywane. Na tej podstawie tworzone są statystyki. Twórcy dostarczają rankingi najpopularniejszych dostawców motywów oraz najczęściej instalowanych przez użytkowników wtyczek.

Cóż, ciekawe rozwiązanie. Testujcie…

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

2 komentarze

  1. Wojtek pisze:

    Całkiem przydatny „inwigilator”. Czasem przeglądam jakąś stronę opartą o WP z fajnym motywem, którego nie można zidentyfikować, bo nazwa została usunięta ze stopki i źródła strony.

  2. Dla mnie okazał się przydatny ranking pluginów, zawsze można przyśpieszyć/zoptymalizować działanie bloga z zastosowaniem sprawdzonych już wtyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.