Aktualizacja Firefox OS

W dniu wczorajszym (8.04.2014) Mozilla poinformowała o wydaniu kolejnej aktualizacji swojego systemu Firefox OS. Nowościami jakie znajdą się w nowej wersji to głównie wprowadzenie nowych technologii platformowych, takich jak WebGL, asm.js i WebAudio. Poniżej lista nowości, które dostrzegą użytkownicy tego systemu:

– Funkcja DSDS pozwala ppsiadaczom urządzeń dual SIM na indywidualne zarządzanie dwoma kartami SIM dla połączeń głosowych, wiadomości, czy transferu danych, za pomocą prostego interfejsu „Menedżera SIM”. Można też zaimportować kontakty z każdej karty SIM na urządzenie.

– System obsługuje teraz stały autofocus (w zależności od możliwości urządzenia) i lampę błyskową, umożliwiając robienie lepszej jakości zdjęć i filmów. Dodano też usprawnienia do aplikacji Galeria – między innymi opcję organizacji treści według miesięcy i wyświetlania informacji o pliku, takich jak data zapisania pliku, jego rodzaj i rozmiar.

– Pojawiło się kilkausprawnień aplikacji do obsługi mediów, między innymi dostęp do przycisków kontrolnych aplikacji Muzyka z poziomu panelu powiadomień i z poziomu zablokowanego ekranu. Radia można teraz słuchać korzystając z wbudowanego głośnika.

– Obecnie, korzystając z adaptacyjnego wyszukiwania aplikacji, można wyszukiwać aplikacje zarówno w sieci, jak i w Firefox Marketplace, co ułatwia odnalezienie poszukiwanych treści.

– Firefox OS grupuje aplikacje w inteligentne kolekcje na ekranie domowym, sortując je według kategorii, takich jak: społecznościowe, gry, muzyka, rozrywka, itp. Po kliknięciu na jedną z tych kategorii, wyświetli się lista aplikacji wchodzących w jej skład, a poniżej – lista sugerowanych nowych aplikacji, które mogą zainteresować użytkownika. Można też zachować wybrane wyniki wyszukiwania na ekranie domowym w formie nowej kolekcji (np. przepisy, sport, wiadomości), stukając w ikonę gwiazdki pod paskiem wyszukiwania.

– Można teraz wysyłać wiadomości MMS na adresy e-mail, dodając do nich tytuł wiadomości. Firefox OS automatycznie przekształci wiadomość SMS w MMS, jeśli dodane zostanie do niej zdjęcie lub film. Można też zachować kopie robocze wiadomości i aktywować otrzymywanie powiadomień o dostarczeniu, gdy odbiorca przeczyta odebraną wiadomość. Dodano powiadomienia o wiadomościach e-mail i obsługę POP3.

– System obsługuje teraz jednoczesny transfer wielu plików przez Bluetooth, umożliwiając udostępnianie innym urządzeniom licznych zdjęć czy plików MP3 w tym samym czasie.

– Poprawiono wydajność podczas przewijania i skrócono czas wczytywania aplikacji systemowych (np.kalendarza, książki adresowej, aparatu), co pozwala na szybsze przejście do danych treści.

Źródło: Mozilla

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.