AirDroid – połącz komputer z swoim smartfonem

W tym poradniku pokażę Wam, jak dzięki jednej aplikacji zarządzać telefonem z poziomu Waszej przeglądarki internetowej.

AirDroid (o niej mowa) to darmowa, łatwa i szybka aplikacja, która umożliwia przesyłanie plików pomiędzy urządzeniem z Androidem a komputerem.
Dzięki tej aplikacji możemy wysyłać, odbierać lub usuwać wiadomości SMS, instalować aplikacje, tworzyć kopie zapasowe. Ponad to mamy możliwość przeglądania i zarządzania zdjęć.

Wystarczy pobrać AirDroid ze strony Google Play i zainstalować na swoim smartfonie.

Po jej uruchomieniu pojawi się Nam ekran powitalny, w którym naciskamy START. Po chwili ukaże się ekran główny z adresem www, który wpisujemy na naszej przeglądarce w polu adresu tj. 192.168.1.2:8888 i hasło pod adresem IP.
Po zalogowaniu pojawi się nam ekran główny (zdjęcie poniżej).

Obsługa oprogramowania jest bardzo intuicyjna i nie powinna sprawiać problemów nawet osobom nieznającym języka angielskiego. Wszystkie podstawowe funkcje aplikacji są przedstawione czytelnie w graficznych ikonach. Po kliknięciu w daną opcję zostanie wyświetlone nowe okno, a pomiędzy już otwartymi można się przełączać przy pomocy dolnego paska. Sumaryczny podgląd kontaktów, wiadomości, aplikacji i innych, dostępny jest w oknie umieszczonym w prawym górnym rogu ekranu. Przy lewej krawędzi znajdziemy natomiast pasek szybkich akcji – nowa wiadomość, nowy kontakt, pulpit, wyloguj.

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.