10 najlepszych i przydatnych wtyczek do WordPressa

WordPress to rzecz jasna chyba najpopularniejszy system do zarządzania treścią na świecie. Większość stron internetowych które dziś odwiedzamy została stworzona dzięki temu systemowi. Do pełnej funkcjonalności WordPress’a potrzebne nam są jednak wtyczki. Dodają one wiele nowych funkcji i usprawnień do działania CMS.  Przedstawię tutaj listę 10 moim zdaniem najlepszych i wartych zainstalowania wtyczek, dzięki którym usprawnimy działanie naszego portalu i oczywiście zwiększymy ich bezpieczeństwo.

All in One SEO Pack

Świetna i obowiązkowa wtyczka która pomoże nam zoptymalizować stronę WordPress pod względem pozycjonowania. Jest to łatwe w użyciu narzędzie, którego mogą używać nawet początkujący użytkownicy. Posiada ono zaawansowane funkcje oraz API dla deweloperów.

WP Super Cache

Moim zdaniem obowiązkowa wtyczka, która powinna być zainstalowana na każdej stronie. Dzięki niej zdecydowanie skrócimy czas ładowania się strony dzięki zastosowaniu mechanizmu cache. Jest prosta w konfiguracji i powinien sobie z nią prawie każdy laik poradzić.

Broken Link Checker

Ta wtyczka skanuje w czasie rzeczywistym całą stronę internetową w poszukiwaniu zepsutych i niedziałających linków, które znajdują się we wszystkich naszych wpisach. Jeśli napotka takowe, wysyła powiadomienia o tym fakcie.

Contact Form 7 

Bardzo prosty w obsłudze i konfiguracji formularz kontaktowy. Dzięki niemu w szybki sposób Twoi klienci będą mogli się z Tobą skontaktować.

Coming Soon Page

Jeśli w danym czasie planujemy jakąś modernizację na portalu, z pomocą przychodzi nam ta wtyczka. Dwoma kliknięciami ukryjemy całą zawartość strony i wyświetlimy dla naszych klientów lub czytelników komunikat o trwaniu prac serwisowych na stronie.

iThemes Security

Wtyczka zapewnia nam bezpieczeństwo, m.in. zapobiega próbom botów na dostanie się do panelu (przez ataki słownikowe). Dzięki niej automatyczne zablokujemy każdego użytkownika, który będzie próbował dostać się do naszego panelu admina. Możemy także zmienić adres logowania się do panelu i śledzić zmiany w plikach.

Akismet

To najlepsza wtyczka która chroni przed niechcianym spamem. Narzędzie automatycznie wykrywa niechciane komentarze, przechowuje je w swojej bazie danych i blokuje na wszystkich stronach. Narzędzie jest bezpłatne.

TinyMCE Advanced 

To bardzo fajna i zaawansowana wtyczka do edycji treści.

Wp-PageNavi

Dzięki tej wtyczce, w prosty sposób ponumerujemy sobie strony, ułatwi to przemieszczanie się po witrynie z dużą ilością wpisów.

Rename wp-login.php

Każdy powinien posiadać tę wtyczkę. To dzięki niej ukryjemy adres logowania się do panelu admina i zamienimy go na swój własny.

Pamiętajmy jednak, że duża ilość zainstalowanych wtyczek wpływa negatywnie na szybkość ładowania się strony. Dlatego instalujmy tylko te wtyczki, których faktycznie będziemy używać na naszej stronie internetowej.

A Wy jakie jeszcze wtyczki polecacie?

elpcmaniak

Informatyk z zawodu, interesuję się majsterkowaniem i elektroniką. Po godzinach lubię tworzyć...Kocham góry!

Poczytaj jeszcze...

11 komentarzy

 1. Bookero pisze:

  Nie wyobrażam sobie strony bez wp super cache czy all in one 🙂 Pozdrawiam!

 2. Olgierd pisze:

  All in one rzeczywiście jest niezawodny i świetnie się sprawdza.

 3. Robert pisze:

  Niedawno odkryłem Wp-PageNavi i jestem bardzo zadowolony!

 4. Jan Jakubik pisze:

  iThemes Security to podstawa i warto pamiętać o tej wtyczce.

 5. Robert pisze:

  Ja żadnej wtyczki nie znałem. W weekend posiedzę trochę nad nimi.

 6. Kabson pisze:

  A gdzie Jetpack, Galeria NextGEN oraz Loco Translate ? Właściwie do tej listy można dodać również WP Smush oraz WP-Sweep. Dobrą alternatywą dla AIO jest Yoast SEO – jest bardziej przejrzysty no ale co kto lubi 😉

 7. Kacper pisze:

  Z All in One SEO Pack korzystam od dawna, nie wyobrażam sobie bez niej mojego wordpressa, reszty wtyczek nie znałem, ale na pewno kilka z nich przetestuję w najbliższym czasie.

 8. Damian pisze:

  Wtyczkę WP Super Cache używam obowiązkowo, jeszcze kilka z tych co Pan tutaj podał w zestawieniu znam ale nie korzystałem, ale myślę że warto chociaż sprawdzić , to nie zaszkodzi a może się przyda, dzięki za zestawienie.

 9. Wuk pisze:

  Jetpack i Yoast niestety używam niechętnie dlatego że potrafią porządnie obciążyć stronę – szczególnie Jetpack! Ostatnio próbuję szczęścia z WP Fastest Cache i Humminbird. A jeśli mówimy o WordPress i szybkości działania stron to proponuję zapoznać się z pluginem – Page Builderem o nazwie OXYGEN.

 10. Auto Dzban pisze:

  Kompletnie nie wyobrażam sobie mojej strony bez akismeta. Ciągle napływajacy spam w obcych językach, który mogę odsiać za pomocą jednego kliknięcia.

 11. Adrian pisze:

  All in One SEO Pack zastępuję Yoast-em. Poza tym wszystkiego używam na większości stron 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.